Naslovna  |  Sport  |  Tri medalje za karatiste "Slobode" na SP
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Sport

15. 10. 2013. Novi Sad

Izvor: ObjektivNo1.

Tri medalje za karatiste "Slobode" na SP

U subotu i nedelju 12. i 13. oktobra 2013.godine u novosadskoj hali „Spens“ održano je 21. Svetsko prvenstvo u karateu, u organizaciji Šotokan karate federacije pod okriljem Ujedinjenih nacija.

Na ovom prestižnom takmičenju nastupilo je oko 2000  karatista iz 33 države. Reprezentacija Republike Srbije u generalnom plasmanu zauzela je drugo mesto iza reprezentacije Rumunije .

Ovom odličnom rezultatu naše reprezentacije doprineli su i karatisti karate kluba „Sloboda“ koji su u borbama osvojili 3 medalje. Kadet Vladimir Savić je u kategoriji -50 kg osvojio srebrnu medalju u izuzetno teškom i uzbudljivom finalu sa takmičarom iz Italije . Pioniri Milica Polužić u kategoriji +45 kg i Andrej Grujičić u kategoriji -34 kg osvojili su bronzane medalje i tome ponovili uspeh iz aprila ove godine sa EP u mađarskom gradu „Egeru“ .

Time su ovi takmičari koji su ujedno i učenici OŠ „Doktor Dragiša Mišović“ još jednom dostojno predstavili naš grad pred svetskom publikom.